Eshop ryo.sk používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním webu ryo.sk s tým súhlasíte. Viac info Tu. Rozumiem X

Zákaznícke informáciePodmienky nákupu :

1..::

Nákup tovaru prostredníctvom Internetového obchodu www.ryo.sk (ďalej len obchodu) môže uskutočňovať každá osoba bez obmedzenia, za predpokladu, že bude dodržiavať nižšie uvedené podmienky.

2..::

Internetový obchod RYO sa zaväzuje dodať zákazníkovi akýkoľvek tovar, ktorý si objednal z aktuálnej ponuky internetového obchodu najneskôr do 14 dní od objednania tovaru. V prípade, ak IO RYO nebude môcť z technických alebo iných dôvodov zákazníkovi tovar dodať, budeme zákazníka neodkladne o tejto skutočnosti informovať. Tovar zasielame kuriérskou službou na dobierku zákazníkovi na adresu, ktorú uvedie pri vyplnení objednávky. Tovar Vám doručíme kuriérom spoločnosti DPD, na dobierku v pracovných dňoch.

Štandardne Vám účtujeme prepravné náklady nasledovne :

­ ­ 4,90 Euro na dobierku pri doručení do 48 hodín kuriérom spoločnosti DPD.

­ Pri neštandardných zásielkach sa môže cena odlišovať, no bude s Vami telefonicky konzultovaná.

­ Osobný odber na adrese Trenčianska 20, Nové Mesto nad Váhom je bezplatný.

Pri osobnom odbere, objednaný tovar rezervujeme max. 3 dni. Doručenie kurierskou službou do 48 hodín sa rozumie čas od prevzatia zásielky kuriérom z expedície do doby doručenia adresátovi. Zber balíkov sa vykonáva 1x za pracovný deň. Uvedené poplatky platia pri dodaní tovaru v celej Slovenskej republike. Pri dodaní tovaru do zahraničia účtujeme individuálne prepravné náklady podľa platných medzinárodných cenníkov doručovateľa.

3..::

Odberateľ si objednáva tovar z ponuky obchodu, ktorá je priebežne aktualizovaná, za ceny uvedené pri aktuálnej položke. ( Ceny sú uvádzané spolu s DPH)4..::

Obchod RYO dodá tovar k zákazníkovi na adresu, ktorú zákazník uvedie pri vyplnení kontaktného formulára, kuriérom spoločnosti DPD. Ak si želáte doručiť tovar na inú adresu, ako je adresa uvedená vo formulári, môžete uviesť adresu doručenia do „poznámky“ , my sa potom budeme riadiť týmto Vašim pokynom.

5..::

Po prijatí objednávky sa obchod RYO zaväzuje dodať objednaný tovar zákazníkovi najneskôr do 14 dní od objednania tovaru. / spravidla do 72 hodín od spracovania objednávky/ Dodanie tovaru je výhradne na dobierku: kuriérom spoločnosti DPD za 4,90 Euro. Uvádzané ceny prepravy sú platné v rámci Slovenska. Prepravné do zahraničia je kalkulované osobitne. Dodacie lehoty sa počítajú v pracovných dňoch, počas dní pracovného voľna zásielky neexpedujeme. Osobný odber je možný na adrese Trenčianska 20, Nové Mesto nad Váhom a je bezplatný. Pri osobnom odbere objednaný tovar rezervujeme max. 3 dni.

6..::

Obchod RYO pri nedodržaní dodacej lehoty z objektívnych dôvodov, bude neodkladne informovať kupujúceho ­ spotrebiteľa, ktorý môže následne odstúpiť od zmluvy.

7..::

Pri dodaní by si mal zákazník tovar vizuálne skontrolovať ihneď pri prevzatí. Má nárok tovar neprebrať vtedy, ak je na ňom viditeľné mechanické poškodenie zjavne spôsobené prepravou alebo ak je tovar neúplný. V prípade, že poškodenie nie je viditeľné a reklamácia je uplatnená do 7 dní od dňa dodania, obchod RYO sa zaväzuje poškodený tovar vymeniť.

8..::

V prípade uplatnenia reklamácie , platí reklamačný postup stanovený v reklamačnom poriadku.


Záručná doba

Záručná doba na všetok predávaný tovar je 24 mesiacov a začína plynúť dňom prevzatia tovaru spotrebiteľom. Pri preberaní tovaru spotrebiteľ musí vizuálne skontrolovať tovar, či je úplný, či nedošlo k mechanickému poškodeniu pri preprave. Ak zistí tieto chyby, tovar nepreberie , ale spíše s doručovateľom protokol o poškodení. Ak zistíte mechanické poškodenie až po rozbalení tovaru, okamžite nám túto skutočnosť nahláste do 3 dní od prevzatia. V takomto prípade Vám poškodený tovar vymeníme .

Reklamácie doručovacích služieb

Tovar z RYO.sk je k Vám doručovaný kuriérom spoločnosti DPD . Môže sa stať, že zásielka k Vám príde poškodená. V takom prípade postupujte, prosím, nasledovne:

1. Zásielku si pred doručovateľom prezrite a otvorte.
2. V prípade poškodenia obalu (roztrhaný, rozmočený...) spíšte ihneď s doručovateľom protokol o poškodení zásielky.

Na RYO.sk balíme tovar veľmi opatrne, aby k Vám prišiel v poriadku. V prípade problému nám napíšte na adresu info@ryo.sk . Do predmetu uveďte "Sťažnosť na dopravu", popíšte problém, uveďte kontakty na seba, číslo zásielky a číslo faktúry. Váš problém budeme riešiť s dopravcom a oznámime Vám ďalší postup. Poškodené zásielky nemôžu byť Vašou starosťou a nesmú Vám znepríjemňovať nakupovanie na RYO.sk. Príjemca zásielky je povinný si pri prevzatí zásielku prezrieť a pri zjavných a na povrchu obalu zásielky viditeľných poškodeniach, (ale aj pri zjavných a vo vnútri zrejmých čiastočných stratách zásielky), tieto poškodenia ihneď hlásiť. O rozsahu poškodenia, alebo čiastočnej strate obsahu zásielky musí byť ihneď spísaný zápis o škode. Doručovateľ je povinný takýto zápis spísať.

Orgán dohľadu, podávanie sťažností a podnetov:

Slovenská obchodná inšpekcia
Inšpektorát SOI pre Trenčiansky kraj
Hurbanova 59, 911 01 Trenčín
Odbor výkonu dozoru
tel. č.: 032/6400 109
fax č.: 032/6400 108
e­mail: tn@soi.sk

Zákaznícky servis

Cieľom oddelenia pre spokojnosť zákazníka je pomôcť zákazníkom internetového obchodu Ryo.sk s nákupom. Sme tu pre Vás denne k dispozícii, pripravení Vám s čímkoľvek poradiť. Ak ste u nás prvýkrát, neobávajte sa nás kontaktovať a spýtať sa na hocijakú maličkosť. Na Vaše otázky smerujúce na info@ryo.sk odpovedajú pracovníci z tímu oddelenia pre zákazníkov v deň prijatia e­mailu, najneskôr však do 48 hodín. Budeme radi, keď Váš prvý nákup na internete bude práve na Ryo.sk a urobíme maximum pre to, aby sme Vás presvedčili o bezpečnosti a pohodlnosti elektronického nakupovania.

Naším cieľom je Vaša spokojnosť.